POSLEDNÍ ZÁPAS: VRBICE - TÝNEC 0:5
NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS: TÝNEC - LANŽHOT B

Články - hodnocení sezón

Sezóna 2012/2013

 

Do nové soutěže mužstvo vstoupilo se změnou na postu trenéra, kde Jánoše Antonína nahradil Benada Svatoslav. Také v hráčském kádru došlo k mnoha změnám. Z dorosteneckého věku se do mužstva zařadili Janulík Tomáš, Janulík Zdeněk, Tureček Filip, Čech Michal a Procházka Petr. Z hostování se vrátil Omasta Roman (Tvrdonice), na hostování jsme získali Salajku Lukáše (Kostice) a hostování prodloužil Salay Emil (Lužice).

Hostování skončilo u hráčů Frýdek Lukáš, Michalica Jiří (Mor. Nová Ves), Čápek Vítězslav (Poštorná), Maňák Radovan (Nesyt). Na přestup byl dán Šlosar Petr (Čejkovice). Déle s fotbalovou činností u mužstva mužů skončil Sláma Petr a Hrabě Stanislav, který odešel za prací do zahraničí. 


 

Zhodnocení sezóny 2011/2012

 

Začátek nové sezóny 2011/2012 začal tradičně přípravným zápasem s Jindřichovskými fotbalisty. Poté jsme odehráli další čtyři přípravné utkání (D. Bojanovice, Mikulčice B, Hrušky a “Vinné mušky „ Týnec).

Soupiska mužstva prošla během letního přestupového období mnoha změnami. Hostování v Týnci ukončil Hausner a Stávek. Na roční hostování odešel Janulík Roman (Hrušky), Omasta Roman (Tvrdonice) a Bradáč Jiří (Podivín). Na druhou stranu se z hostování vrátil Málek Michal (Valtice). Bylo prodlouženo roční hostování Salaye Emila (Lužice). Dále jsme na roční hostování získali Čápka Vítězslava (Poštorná), Maňáka Radovana (Nesyt) a na přestup Šlosara Petra (Karviná). Nově registrovaným hráčem týneckého oddílu se stal Schwartz Roman. Mužstvo dále mohlo využívat pětici dorostenců působících ve společném dorostu v Kosticích (Procházka Petr, Čech Michal, Tureček Filip, Janulík Tomáš a Janulík Zdeněk). 

Do nové sezóny nastoupilo mužstvo pod trenérem Jánošem Antonínem. Start do sezóny se mužstvu vydařil nad všechny očekávání. Po odehraných šesti kolech jsme figurovali na první příčce s 6 vítězstvími při skóre 19:4. O první místo v tabulce mužstvo přišlo až v posledním podzimním utkání doma s Podivínem B, kdy jsme pouze remizovali. I přes to byla nejvydařenější podzimní část za posledních několik let. S odehraných 14-ti zápasů jsme získali 32 bodů za 10 výher, 2 remíze a dvě prohry při skóre 32:9 (tabulka zde).

Nejlepším střelcem podzimní části celé soutěže se stal Maňák Radovan se 14 vstřelenými brankami. V prosinci se mu dostalo i ocenění v podobě vybrání do nejlepší fotbalové jedenáctky složené z hráčů hrajících okresní soutěže.

Jarní část mužstvu nevyšla tak jako podzimní, což bylo způsobeno hlavně dlouhodobým zraněním nejlepšího střelce týmu Radovana Maňáka. Po odehrání zbývajících 12-ti kol jsme získali 12 bodů za 3 výhry, 3 remízy a 6 proher, při skóre 27:26 (tabulka zde).

V celkovém součtu podzimní a jarní části se mužstvo umístnilo na 4. místě se 44 body za 13 výher, 5 remíz a 8 proher, při skóre 59:35 (tabulka zde).


 

Valná hromada 2012

Dne 22.1.2012 proběhla v hospůdce U Eduarda výroční valná hromada. Celkový počet zúčastněných členů byl 27.

Během programu byly prezentovány všechny zprávy týkající se provozu a údržby TJ SOKOL Týnec, dále byla přečtena zpráva o sportovní činnosti a následně byly odhlasovány všechny navržené komise. Stávající výbor byl doplněn o Kotlaříka Jiřího. Složení výboru na následující dvouleté období je uvedené zde.

 

Hlavním bodem valné hromady bylo navržení a odhlasování členských příspěvků pro FAČR v hodnotě 50 kč. Z navržených variant byla odhlasována ta, která říká, že členský příspěvek pro FAČR za rok 2012 v hodnotě 50kč si bude každý platit sám (více o poplatku pro FAČR se dozvíte zde a zde).


 

Zhodnocení jaro 2010/2011

            Jarní část sezóny 2010/2011 začala počátkem února prvními tréninky, které byly zaměřeny především na nabírání fyzické kondice. Odehráli jsme několik přátelských utkání v Mutěnicích (Mikulčice B, Prušánky, D. Bojanovice) a na domácím hřišti (Hodonín, dorost Kostic).


 

 

 

Valná hromada 2011

 

Dne 12.2.2011 proběhla v pohostinství "Jamajka" výroční valná hromada. Počet zúčastněných byl slabý (necelé dvě desítky) i přes to ,že termín konání valné hromady byl v dostatečném předstihu prezentován různými formamy.

Během programu byly prezentovány všechny zprávy týkající se provoz

            Mužstvo bylo oslabeno o Málka Michala, který odešel na hostování do Valtic, dále o Helešice Davida, který si vážně poranil koleno.

            Do jarní části soutěže jsme vstupovali na 8. místě s 20 body při skóre 26:28. Vlivem úzkého kádru, který byl způsoben zraněními a špatným přístupem některých hráčů mělo mužstvo kolísavé výsledky. Z těchto důvodů jsme nechali předělat registrační průkazy tří dorostenců působících v Kosticích (Procházka, Čech, Tureček), abychom mohli kádr dostatečně doplňovat. O vyrovnanosti soutěže svědčí i to, že o záchranu až do posledního kola bojovalo několik mužstev. Celkově jsme se umístnili na 12 místě s 31 body (za 9 výher, 4 remízy a 13 proher) při celkovém skóre 43:59. Nejlepším střelcem týmu za sezónu 2010/2011 se stal Polách Miroslav s 11 přesnými zásahy.

            Začátek nové sezóny 2011/2012 začal tradičně přípravným zápasem s Jindřichovskými fotbalisty. Poté jsme odehráli další čtyři přípravné utkání (D. Bojanovice, Mikulčice B, Hrušky a “Vinné mušky „ Týnec).

            Soupiska mužstva prošla během letního přestupního období mnoha změnami. Hostování v Týnci ukončil Hausner a Stávek. Na roční hostování odešel Janulík Roman (Hrušky), Omasta Roman (Tvrdonice) a Bradáč Jiří (Podivín). Na druhou stranu se z hostování vrátil Málek Michal (Valtice). Bylo prodlouženo roční hostování Salaye Emila (Lužice). Dále jsme na roční hostování získali Čápka Vítězslava (Poštorná), Maňáka Radovan (Nesyt) a na přestup Šlosara Petra (Karviná). Dalším hráčem, který se stal týneckým fotbalistou je Schwarz Roman. Mužstvo může být dále doplňováno o pětici dorostenců působících ve společném dorostu v Kosticích (Procházka Petr, Čech Michal, Tureček Filip, Janulík Tomáš a Janulík Zdeněk). 

u a údržby TJ SOKOL Týnec, dále byla přečtena zpráva o sportovní činnosti a následně byly odhlasovány všechny navržené komise.

Důležitým bodem valné hromady byl návrh a odhlasování členských příspěvků. Z navržených variant byla odhlasována varianta č.1, která má následující podobu.

 

 

    Mládež (do 18 let věku) -
    Důchodci 50,- Kč
    Ženy 100,- Kč
    Muži 200,- Kč

 

 

 

 

Rozčlenění brigádnických záloh dle aktivit :

 

Aktivní členové ( hráči A mužstva ) mají povinnost odpracovat 10 hodin brigád ............................. záloha 500,- Kč   ( 1 hod/50,- Kč )

Částečně aktivní členové ( vinné mušky ) mají povinnost odpracovat 3 hodiny brigád ................. záloha 150,- Kč   ( 1 hod/50,- Kč )

Aktivní ženy ( cvičení žen ) v rámci aktivit cvičení žen spojené s kulturním domem.

 

 

Brigádnické zálohy členové uhradí současně s členskými příspěvky začátkem roku. Po celý rok budou průběžně vyhlašovány brigády, pro aktivní členy i částečně aktivní členy popř. se mohou zúčatsnit i ostatní členové z neaktivních řad. Brigádnický příspěvek se bude dle odpracováných hodin vracet.

 

 

Více informací naleznete zde.

 


 

 

Zhodnocení podzim 2010/2011

Do sezóny 2010/2011 nastupuje mužstvo opět s trenérem Antonínem Jánošem, vedoucím mužstva Miroslavem Krupicou a lékařem mužstva panem Janem Prokopem. Mužstvo se oproti loňskému roku mírně mění. Odchází Martin Pospíšil, který jde hrát kopanou do Rakouska, současně s ním odchází i hráč František Surý do Sudoměřic, kdy jej následuje v odchodu i jeho otec František Surý starší.

 

Ale i přesto se do přípravy napisuje soupiska mužstva o počtu 18 mužů. Začíná příprava, mimo běžnou přípravu se těsně pře mistrovskými zápasy odehrávají 4 přípravná utkání a to s Mikulčicemi B, Prušánkami, Mikulčicemi A a Jindřichovem. 

Těsně před začátkem se kádr mužstva opět mění, odchází hráči Koscelánký Pavel, Bilkovič Denis a omasta Roman. který byl dlouholetou oporou v naší bráně. Za tyhle hráče se však daří získat nové posily, brankáře Martina Hausnera a Zbyňka Stávka z Hodonínského oddílu, Luboše Čápka z Lednického oddílu a Emila Salaye.

Začátek sezóny týmu vychází herně i výsledkově a po 6 odehraných kolech má v tabulce 13 bodů (4 výhry, 1 remíza, 1 prohra) při skóre 15:7, jedinou prohru mužstvo utrpí při smolném utkání na hody s Moravskou Novou Vsí.

Ve druhé polovině podzimní části se rozrostla marodka mužstva, což se projevilo i na výsledcích. Podzimní část tedy naše mužstvo ukončuje na 8. místě s 20 body (6 výher, 2 remízy a 7 proher) při celkovém skóre 26:28. 

 

Jako nový střelec se ukázal Miroslav Polách, který i přes absenci vstřelil 8 branek, následují jej Sláma Petr se 6 brankami, Pretóry Lukáš společně s Michalem Málkem se 3 brankami.

 


 

 

Brigáda - srpen 2010

V sobotu 21.8.2010 proběhla na hřišti v Týnci brigáda. Zúčastnilo se na dvě desítky brigádníků z řad hráčů A mužstava, dorostu a zejména "vinných mušek". 
 

Hlavní úkolem brigády bylo zabudovat nové střídačky a lavičky. Dále byl opraven most pro závlahu a byla odvezena stará posečená tráva.
více foto: zde

 

  brigadabrigda  brigda_

 

 

 

 

 


 

Zhodnocení jaro 2009/2010

 

Jarní část sezóny 2009/2010 začala prvním tréninkem 6.1.2010. Z počátku, důvodem špatného počasí a nemocím, byla hráčská účast slabší, ale postupem času se počty trénujících hráčů rozšířily.

 

Odehráli jsme několik přátelských utkání v Poštovné (Mor. Nová Ves „B“) a na domácím hřišti (2x s dorostem Kostic).

Soupisku pro jarní část soutěže rozšířil František Surý, kterého jsme získali na přestup z Hodonína. Do mužstva se po ročním zranění vrátil také Stanislav Hrabě. Z různých důvodů, jednak pracovních, zdravotních a rodinných s námi v jarní části nehráli Helešic B., Helešic D, Mlýnek A. a Helešic K.

 

Do jarní části soutěže jsme vstupovali na 10. místě se 13 body a skórem 22:36. Po prvních dvou zápasech jsme získali 4 body. Následně jsme 2x vysoce prohráli (v Kosticích 4:0 a doma se suverénem naší skupiny Zaječím 0:3). Ve zbývajících kolech se týmu začalo dařit a vyhráli jsme 6 z 8 utkání. Celkově jsme se umístnili na pěkném děleném 6. místě s 35 body (za 11 výher, 2 remízy a 11 proher) při celkovém skóre 43:52.

V tabulce za jarní část soutěže jsme skončili na 4. místě s 22 body (7 výher, 1 remiz a 4 prohry) při celkovém skóre 22:20.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


VODO - TOPO - PLYN 
Radek Rác
Řeznictví Žůrek